Jest to przykładowa interpretacja horoskopu w wersji skróconej, wraz z prognozą astrologiczną na kilka lat.

WSTĘP
Jeśli spojrzysz na swój horoskop, to na pewno zauważysz, że większość planet znajduje się na górze, co świadczy o potrzebach osiągania sukcesów zawodowych, robienia kariery i wspinania się na szczyty. Góra horoskopu, to jakby korona drzewa, na której rosną owoce. Zatem Twoim dążeniem jest podążanie za wyzwaniami świata i ekspansja. Słabo obsadzony dół świadczy o nikłym powiązaniu z przeszłością.
Dół horoskopu, to „korzenie drzewa”, źródła z których czerpiemy, dom, rodzina, tradycja, przeszłość. Słabość dołu świadczy o braku przywiązania do przeszłości i niezbyt mocnych związkach z domem i rodziną. Nie będzie w Twoim życiu najważniejszą rzeczą poświęcanie się dla rodziny, dzieci i własnego domu. Nie oznacza to oczywiście, że będziesz zaniedbywał dom i rodzinę, ale Twoim powołaniem nie jest niańczenie dzieci, mycie garów i pranie pieluch. Potrzebujesz spełnienia zawodowego, sukcesu swoich aspiracji, celów i marzeń.

KONSTRUKCJA HOROSKOPU – NAJWAŻNIEJSZE WYZWANIA ŻYCIOWE
Silnie obsadzona czwarta ćwiartka horoskopu wskazuje na wyższe zainteresowania i cele. Jest to sfera odpowiedzialna za rozwój duchowy, wyższe ideały i konieczność samorozwoju. Taka konfiguracja może nieść wielki postęp w Twoich działaniach, duże osiągnięcia, sukcesy, ale także może przynieść egotyzm, koncentrację wyłącznie na swoich sprawach, izolację i zamknięcie się na innych ludzi. W skrajnych przypadkach grozi to zimnym egoizmem i odcięciem się od świata i życia.

W astrologii wyróżniamy cztery żywioły konstytuujące naturę i osobowość człowieka: ogień, ziemię, powietrze i wodę. W twoim horoskopie mamy do czynienia z przewagą ognia, co daje duży życiowy entuzjazm, energię, motoryczność, siłę, odporność fizyczną na przeciążenia. Powinieneś dawać upust energii poprzez pracę fizyczną, wysiłek który daje poczucie dobrze zrealizowanego zadania. Ogień zachęca do uprawiania sportu, nawet wyczynowego.

Mamy natomiast słabo obsadzone powietrze, co świadczy o pewnych trudnościach związanych z brakiem dobrego kontaktu z ludźmi. Możesz mieć trudności z właściwym wyrażaniem swoich intencji i pragnień. To także trudność w dogadaniu się z najbliższymi. Na płaszczyźnie intelektualnej słabe powietrze daje trudność w płynnym, jasnym i otwartym sposobie wyrażania myśli i mówieniu. Nie oznacza braku inteligencji, lecz trudności w jej wykorzystaniu. Możesz być geniuszem, ale trudno Ci będzie zabłysnąć przed innymi swoją erudycją, wiedzą i intelektem, a jest on nie mały, o czym później. Oznacza to także pewne zahamowania w wyrażaniu siebie i kompleksy, szczególnie we wczesnej młodości.

W astrologii wyróżniamy trzy rodzaje tzw. jakości. Są to trzy rodzaje działania energii planetarnych i ich forma. Pierwsze- kardynalne, to inicjowanie, rozpoczynanie. Drugie- stałe to kontynuowanie, utrwalanie. Trzecie zaś to zmienne- modernizowanie, przekształcanie. W Twoim horoskopie mamy przewagę jakości stałych, przy bardzo słabych kardynalnych, co świadczy o niewielkiej chęci do tworzenia nowych rzeczy w swoim życiu. Oznacza też brak dalekosiężnych wizji tego co możesz i powinieneś robić, słabość koncepcyjnego myślenia. Duża siła j. stałych powoduje potrzeby poszukiwania w życiu stabilizacji, spokoju, bezpieczeństwa, trwanie na raz zdobytych pozycjach. Nie lubisz za bardzo zmian, zaskakujących Cię nowości. Istnieje skłonność do konserwatyzmu, tradycjonalizmu i zachowawczego stylu życia i działania. Pewne niebezpieczeństwo jakie może tkwić w dużej sile jakości stałych, to niechęć do zmian, upór, przywiązywanie się do rzeczy starych i odchodzących w przeszłość, niepotrzebnych i zbędnych. Może to w dalekiej przyszłości nieść izolację od świata i ludzi, chciwość i zamknięcie na świat, choć sądzę, że zdarzyłoby się to dopiero na skutek dużych porażek życiowych, lub frustracji. W każdym bądź razie tak możesz reagować w sytuacji niepowodzeń, lub niespełnień.

SŁOŃCE – ENERGIA I ŻYCIE
W Twoim horoskopie mamy potężną siłę znaku Lwa. Aż cztery planety są w nim obecne: Słońce, Księżyc (w astrologii te ciała niebieskie uważane są za planety), Merkury i Wenus. Słońce w Lwie daje Ci potrzebę błyszczenia, bycia w centrum uwagi. Pragniesz być ważny, doceniany, chwalony, lubiany i kochany. Uwielbiasz, gdy wokół Ciebie dużo się dzieje, gdy zwracasz na siebie uwagę, choć raczej nie grozi Ci typowe dla Lwa samouwielbienie i egocentryzm. Kochasz być inny niż otoczenie, lubisz się wyróżniać, być pierwszy lub na czele. Na pewno nie masz zamiaru iść z prądem. Cenisz sobie swoją wolność i niezależność. Na jej punkcie masz obsesję. W sposób gwałtowny i ostry reagujesz na próby podporządkowania Cię i sprowadzenia do parteru. Nie poddajesz się i walczysz dzielnie do końca, często będąc zakładnikiem przegranej sprawy. Godność osobista, duma, poczucie niezależności i siła przekonywania mogą nie zawsze podobać się otoczeniu, dlatego możesz być czasem odbierany jako egoista lub zarozumialec; cóż taka jest cena oryginalności i nieprzeciętności…

Pobyt Słońca w XI domu horoskopu, domu Wodnika, dodaje Twojej osobie dużą porcję ekscentryzmu, oryginalności i nieprzeciętności. Twoją dewizą życiową jest zatem: „za wszelką cenę chcę być inny niż otoczenie i zrobię wszystko, by nie rozpłynąć się w magmie przeciętności i średniactwa”. Wszystko co robisz ma zatem służyć podkreślaniu swojej wyjątkowości i niezależności, często za cenę bycia niezrozumianym i odrzucanym. Mimo to wolność i swoboda jest dla Ciebie najważniejsza. Ale nie chodzi tu tylko o zwykłą swobodę. W Twoim życiu wolność jest kategorią filozoficzną. Przede wszystkim pragniesz wolności na poziomie intelektualnym i duchowym. Toczysz spory i dysputy na temat różnych poglądów i stereotypów. Walczysz z utartymi schematami, płaskimi poglądami i takimiż postawami. Masz swoje zdanie, którego nie zmieniasz i którego łatwo nie da się obalić, gdyż jesteś bardzo inteligentny i łatwo pokonujesz innych w dyskusjach. Niektóre Twoje poglądy i postawy są szokujące dla otoczenia, a Ty uwielbiasz szokować i epatować ekscentryzmem, tyle że przede wszystkim intelektualnym, nie zaś idiotycznymi wygłupami i ekstrawagancją. Twój bunt i rewolucyjne zapędy odnoszą się bardziej do sfery wiedzy i umysłu, niż częstego u Lwów narcystycznego zwracania na siebie uwagi szokującym zachowaniem.

ASCENDENT – NASZ OBRAZ ZEWNĘTRZNY
Nasz obraz zewnętrzny, jaki jest tworzony i budowany, sposób interakcji ze światem, portret tworzony poprzez wygląd zewnętrzny, sposób zachowania i reagowania uzależniony jest od ascendentu. Jest to znak zodiaku jaki znajdował się na wschodnim horyzoncie w momencie urodzenia. U Ciebie jest nim Panna. To dość duża rozbieżność w stosunku do silnego u Ciebie Lwa i Wodnika. Dlatego postrzegany jesteś jako osoba niespecjalnie ekstrawagancka lub szalona, co u Lwów jest chlebem powszednim. Panna na ascendencie daje ci skromność i pewną powściągliwość w okazywaniuhttp://www.solarius.pl/ uczuć i emocji, co jest dla Lwa szalonym problemem. Sądzę, że twój obraz zewnętrzny jaki stwarzasz sobie i jaki jest widziany przez innych nijak się ma do Twojej prawdziwej natury. Pragnąłbyś ryczeć, epatować innych ekscentrycznym zachowaniem, wyglądem, chciałbyś błyszczeć, lśnić, być uwielbiany, chciałbyś by szalały za Tobą kobiety, lecz… no właśnie. Panna to jakby kaganiec i wędzidło, które ktoś Ci założył. Możesz często czuć bunt i niezrozumienie, czując że w pewnych sytuacjach chciałbyś zachować się zupełnie inaczej, niż w rzeczywistości się zachowujesz. Panna każe zachować umiar, samodyscyplinę i zdrowy rozsądek, którego nijak nie można dopasować do Lwa i Wodnika, dlatego możesz się nieco szamotać i walczyć sam ze sobą. Ale silny XI dom Wodnika to iskra geniusza, jeśli zatem dodamy do tego pracowitą, skromną i systematyczną Pannę, to mamy receptę na karierę naukową, techniczną, intelektualną. To może nie jest najlepsza konfiguracja dla aktora, którym w pewnym sensie chciałbyś być, ale doskonała dla mędrca, poszukiwacza, inżyniera, technika, badacza, intelektualisty. Dlatego musisz i powinieneś rozwijać swoje zdolności intelektualne, zdobywać wiedzę, uczyć siebie i innych. Możesz zrobić wielką karierę, jeśli postawisz na pracę, systematyczność i samodyscyplinę, co jest atrybutem ascendentowej Panny. Oczywiście, że nie jest łatwo żyć z takimi sprzecznościami, ale wielcy ludzie zawsze mieli pokręconą osobowość i charakter, oraz skomplikowane relacje z innymi ludźmi.

No właśnie, jak to jest z tymi „relacjami”. Dla Lwa, którym jesteś miłość i seks jest szalenie ważną częścią życia. Potrzebujesz miłości i spełnienia uczuciowego, jak rzadko kto, ale z tą „miłością” bywało u Ciebie delikatnie mówiąc różnie.

KSIĘŻYC, WENUS, SATURN – MIŁOŚĆ, UCZUCIA, PRZESZŁOŚĆ
W VII domu horoskopu odpowiedzialnym za związki partnerskie masz Saturna, który w astrologii symbolizuje system ograniczeń i blokad, kompleksy i ciężką pracę do wykonania. Wydaje mi się, że Twoje związki uczuciowe we wczesnej młodości nie były specjalnie udane. Są tu trudności ze znalezieniem właściwej osoby w twoim życiu. Masz nieco inną wizję miłości niż inni. Bardziej potrzebujesz przyjaźni, braterstwa dusz, ciepła i intelektualnej stymulacji, niż tradycyjnie pojmowanego małżeństwa, które wg astrologii nie jest wskazane, przynajmniej zbyt szybko. Wczesna młodość mogła nie przynieść Ci zbyt wiele budujących doświadczeń uczuciowych. Wydaje mi się, że mogłeś mieć jakieś zahamowania w stosunku do dziewczyn, oraz że walczyłeś z kompleksami dotyczącymi własnej wartości erotycznej. Potrzebujesz bardzo wsparcia ze strony kobiety, ale rówieśniczki, oraz młode dziewczyny nie mogły Ci tego dać. Masz bardzo dojrzałą wizję związku i partnerstwa, która nie bardzo pasuje do młodych i głupich panienek. Wskazane jest w Twoim życiu partnerstwo z kobietami raczej dojrzałymi, mądrymi, natomiast głupie panienki mogły być w Twoim życiu źródłem dużego cierpienia i zawodów. Wenus i Księżyc w Twoim horoskopie, czyli archetypy kochanki i żony są w znaku Lwa i XI domu, co świadczy, że szukasz kobiet zdecydowanych, silnych, niezależnych, wolnych i oryginalnych. Ma być ona przede wszystkim przyjaciółką, natomiast dzieci, rodzina, sprawy dnia codziennego nie bardzo przystają do twojego wzorca uczuć, miłości i związku. Są ludzie przeznaczeni do podtrzymywania gatunku, a są też tacy, którzy swoją twórczość muszą zrealizować w sposób bardziej ambitny, a Ty na pewno należysz do tych drugich, co oczywiście nie przekreśla Twoich szans na szczęśliwe partnerstwo, ojcostwo i rodzinę, ale nie za wszelką cenę i kosztem Twojego rozwoju.

W Twoim horoskopie widać jakiś specyficzny związek z ojcem, gdzie łączy Cię z nim tyle samo dobrego co złego. Odgrywa w każdym bądź razie bardzo ważną rolę w Twoim życiu. Widać także, że możesz mieć pewien problem z matką. Może być to osoba o słabej i wrażliwej psychice. Istnieje prawdopodobieństwo niemożności dogadania się z nią, oraz w ogóle słabe, by nie powiedzieć znikome związki z rodziną i najbliższymi.

Posiadasz, nie wiem na ile odkryte, zdolności artystyczne. Wydaje mi się, że posiadasz sporo różnorodnych uzdolnień i talentów, które wymagają uaktywnienia i samorealizacji. Na pewno z czasem zaczniesz odkrywać w sobie coraz to nowe pokłady szans i możliwości. Czas raczej pracuje na Twoją korzyść.

UMYSŁ, PSYCHIKA, DUCHOWOŚĆ
To co jest dość ważnym problemem, to niezbyt mocna struktura psychiki. Skłonność do napięć emocjonalnych, nerwic i nadpobudliwości. Możesz mieć skłonność do zaburzeń krążenia, kłopotów z sercem, ciśnieniem, a wszystko to o podłożu nerwicowym i emocjonalnym. Jedyny plus polega na tym, że możesz w dość łatwy sposób uwalniać te napięcia poprzez wysiłek fizyczny, sport lub jakieś praktyki duchowe: joga, zen, medytacja itd.

W Twoim życiu z czasem coraz ważniejsze znaczenie odgrywać będzie szeroko rozumiany rozwój duchowy. Osiągnąwszy sukcesy zawodowe i znajdując spełnienie w miłości i uczuciach, coraz większą rolę będą odgrywały w Twoim życiu praktyki duchowe, praca nad sobą, samodoskonalenie się i samopoznanie. Blednąć będą sprawy, które teraz mają dużą wagę, problemy obecnie istotne przestaną mieć jakiekolwiek znaczenie. Są pytania, które leżą u podstaw twojego życia. Dotyczą one sensu i celu naszego życia. Dlatego w Twoim życiu coraz ważniejsze znaczenie odgrywać będzie ezoteryka i nauki duchowe.

PRZESZŁOŚĆ, TERAŹNIEJSZOŚĆ, PRZYSZŁOŚĆ
Teraz chwilę o przeszłości. Rok 95, 96 i 97 były najprawdopodobniej bardzo burzliwe w sferze związków partnerskich. Bardzo dużo się to działo, niekoniecznie miło i przyjemnie. Raczej był to czas dużych zmian, bolesnych i przykrych rozczarowań, chwile nadziei, szalonych uczuć mogły się przeplatać z zawodami i klęskami oczekiwań. Był to też czas dużych zmian i przeobrażeń w sferze zawodowej, możliwe że mógł Ci przynieść duże szanse i możliwości, zwł. 96 rok.

Teraz o tym, co obecnie dzieje się w Twoim horoskopie. Nadal trwa nie najlepsza passa w sferze uczuciowej, to chyba nie jest najlepszy czas na miłość w Twoim życiu. Natomiast dobry to czas na pracę intelektualną, rozwój, uczenie się itd. Ale już, w zasadzie w najbliższych tygodniach, jeśli nawet nie teraz, wchodzisz w przełomowy okres w swoim życiu. Słońce w tzw. ruchu progresywnym przez 25 lat wędrowało przez XII dom horoskopu, który jest miejscem odosobnienia, samotności, cierpienia, izolacji i zagubienia. Wchodząc do I domu, czyli na ascendent spowoduje niebywałą zmianę jakościową w Twoim życiu. To takie ponowne narodziny. Taka konfiguracja ma miejsce u ludzi, którzy nagle, prawie znikąd, stają się gwiazdami. Dlatego z dużym prawdopodobieństwem można przypuszczać, że masz szansę na wielkie sukcesy we wszystkich w zasadzie sferach życia. Jeśli zatem coś od lat jest Twoim celem, jeśli potrzebujesz sukcesu, który nie mógł do tej pory mieć miejsca w Twoim życiu, to możesz mieć duże prawdopodobieństwo, że spełnią się Twoje sny o potędze. Jest to rzadki dosyć fakt w życiu człowieka, gdyż Słońce w ruchu progresywnym porusza się z prędkością jeden stopień na rok, czyli pełen obrót przez horoskop trwałby 360 lat- niewielu ludzi ma szczęście by przeżyć to, co Tobie będzie dane. Masz przed sobą około 20 lat szalonego tempa, w którym możesz zrealizować najmniej prawdopodobne rzeczy i scenariusze. Później nie będzie gorzej, tyle że zmienią się dotychczasowe priorytety.

Na początku przyszłego roku ma szansę zdecydowanej poprawie ulec sfera związków z innymi ludźmi, zwł. w sferze uczuciowej i partnerskiej.

Wiosna 2000 roku przyniesie Ci nowe możliwości intelektualne i zawodowe. Możliwe są intensywne wyjazdy, podróże, nauka i studia.

Na wiosnę 2001 roku szykują się duże zmiany w Twoim życiu, zarówno w sferze zawodowej, jak i towarzyskiej. Będzie to czas rewolucyjnych przeobrażeń, dużych wstrząsów, ale może być to okres kłopotów z krążeniem i sercem, zatem uwaga w tych dniach na system krążenia.

Początek 2002 pozwoli ustabilizować nieco pogmatwaną sytuację zawodową, która będzie miała miejsce rok wcześniej.

W lutym 2002 mogą mieć miejsce przykre wydarzenia rodzinne, od lipca będziesz potrzebował dużo więcej wyciszenia, spokoju i odprężenia, na kilkanaście miesięcy bardziej zamkniesz się w domu, unikając nadmiaru pracy i wysiłku. Ale może być to także czas szczytowych osiągnięć zawodowych i spełnienia pragnień i celów.

2003 rok będzie czasem, który lepiej sobie odpuścić na zbyt ambitne przedsięwzięcia i cele. To raczej czas zatrzymania, refleksji, oddalenia od spraw codziennych, zawodowych. Nie powinieneś w tych miesiącach zbytnio poświęcać się pracy, gdyż istnieje tendencja do dużych porażek na skutek nadmiernego obciążenia. To czas pewnego kryzysu, odpuszczenia, zablokowania i najlepiej ten rok przeznaczyć na odprężenie, relaks, spokój i wyciszenie. Może być to czas nie najlepszej kondycji zdrowotnej i fizycznej.

Pewne zagrożenie dla stabilizacji rodzinnej i domu niesie z sobą rok 2005. Mogą mieć wtedy miejsce przykre i bolesne wydarzenia na łonie rodziny.

2006 i 2007 będą czasem dużego wysiłku i ogromu pracy, która jednakże przyniesie bardzo dobre rezultaty. Choć będzie wymagało to dużego wysiłku i trudu, ale na pewno się on opłaci.

2008 przyniesie pewien kryzys psychiczny, konieczność odnalezienia swojego miejsca w życiu, poszukiwania duchowe na skutek zagubienia i cierpienia duchowego, a także większe niż zwykle zaangażowanie w pracę nad sobą. Będzie to czas gdy „duch” w Twoim życiu wygra nad „materią”.