Rok siódemkowy – rok wody
Dwie największe katastrofy naturalne ostatnich miesięcy, tsunami z końca minionego roku i katastrofa w Nowym Orleanie, powódź spowodowana huraganem Katrina łączy żywioł wody. Rok 2005 jest związany z numerologiczną siódemką, co przyporządkowuje go do sfery wody. I choć w wielu miejscach świata tejże wody może brakować (Hiszpania i Portugalia), to jednak największe spustoszenie czyniła w tym roku woda. I choć tsunami miało miejsce jeszcze w 2004 roku, to jednak jego konsekwencji, śladów i efektów najmocniej doświadczaliśmy w tym, 2005 roku. Wielki jasnowidz Edgar Cayce, żyjący w I połowie XX wieku zapowiadał w USA katastrofalne wydarzenia o charakterze przyrodniczym pod koniec XX wieku. Jak wiemy, jego przepowiednie się nie sprawdziły, ale kto wie, czy kataklizm wywołany przez huragan Katrina, nie jest aby śladem tychże przepowiedni, zważywszy na to, że jest to największa katastrofa naturalna w dziejach Stanów Zjednoczonych. Wydarzenie to bynajmniej nie zachwieje gospodarką USA. Ono ma bardziej psychologiczne znaczenie niż gospodarcze. Jest niewątpliwie symbolem, przesłaniem, realizacją karmy. I wcale nie jest to „kara” za wojnę w Iraku, jak chcieliby to niektórzy ezoterycy. To raczej pokłosie starych spraw – niewolnictwa, wojen z Indianami, rabunkowej gospodarki z początków XX wieku. I choć w tym wydarzeniu najbardziej ucierpieli ludzie biedni, w większości czarni mieszkańcy USA, to jednak to samo pytanie należy zadać, dlaczego w większości wojen i katastrof zawsze najbardziej cierpią Ci, którzy mają najmniej. Jest to tragiczny syndrom ofiary, proces, którego łatwo się nie da wyjaśnić, poza może prawem karmy, prawem przyczyny i skutku.

Niebo we wrześniu

Słońce przebywa w Pannie, by 23.09 o godz. 0.24 wejść w Wagę, rozpoczynając tym samym astronomiczną jesień. Merkury przejdzie od Lwa, przez Pannę do Wagi, z którego to znaku Wenus przejdzie do Skorpiona. Mars znajduje się w Byku, Jowisz w Wadze. Saturn przebywa w Lwie. Uran retrograduje w Rybach, Neptun zaś w Wodniku. Pluton wychodzi z ruchu wstecznego w Strzelcu. Nów Księżyca ma miejsce 03 września w Pannie, pełnia zaś 18 w Rybach.
Świat we wrześniu

We wrześniu wiele się będzie działo, zwłaszcza na pełni Księżyca, która wejdzie w kwadraturę z Plutonem w znakach zmiennych. Półkrzyż znaków zmiennych z ogniskową w Bliźniętach. Dowiemy się wtedy o rzeczach zdumiewających, niezwykłych, niesamowitych, ale zarazem strasznych i okrutnych. To moment ujawniania wielu informacji i wiadomości, które mogą okazać się niebywałą sensacją na łonie politycznym i w mediach. Pluton wychodząc z ruchu wstecznego w Strzelcu uruchomi dalszy ciąg procesów transformacyjnych na polach związanych z ideologiami, kwestiami etyki, religii, filozofii, praw człowieka. Niestety, mocno wzrośnie ilość zamachów terrorystycznych, zaogni się sytuacja na Bliskim Wschodzie. Można się więc spodziewać kolejnych dramatycznych scen z Iraku, ale i w innych krajach islamskich. Wszakże zaczniemy zauważać coraz więcej wydarzeń, które świadczą o załamywaniu się pewnej formuły fundamentalizmu islamskiego. Być może zchwytani zostaną jacyś znani terroryści, lub poniosą oni jakąś dużą stratę. W połowie miesiąca znów dojdzie do ostrej spekulacji cenowej, związanej z ropą i gazem. Jest jednak szansa na to, że po 20 września cena ropy zacznie wyraźnie spadać. To niezbyt dobry czas dla inwestorów giełdowych, ale odgłosy o światowej recesji lub kryzysie związanym z cenami nośników energii są mocno przesadzone. Kryzys energetyczny to niemal błogosławieństwo Niebios. Dzięki temu świat zacznie szukać alternatywy dla ropy, która stała się narzędziem bezwzględnej walki politycznej, a petrodolary są głównym źródłem zasilania światowego terroryzmu. Poważne problemy będzie miała Unia Europejska z budżetem, reformami i koniecznością przemodelowania europejskiej wizji rynku pracy. Wybory w Niemczech odbywać się będą w ponurej atmosferze i w poczuciu głębokiego kryzysu. Objawi się on teraz niezwykle mocno.

Kraj
Nieco się uspokoi sytuacja na polu naszych kontaktów międzynarodowych. Wpływ Neptuna na descendent horoskopu Polski osłabnie, więc i Rosja nam na chwilę odpuści. Wybory wygra Platforma, ale tylko nieznacznie wyprzedzi PiS. Koalicjantom będzie jednak bardzo ciężko stworzyć nowy rząd, który i tak będzie narażony na silne ataki i raczej nie wytrzyma czterech lat. Porażkę w wyborach zaliczą partie populistyczne, Samoobrona i LPR, które spodziewać się będą wyższych wyników, niż te, które naprawdę dostaną. Wrzesień będzie wyjątkowo nerwowy w polityce, ale za to świetny gospodarczo. Przed nami fala dobrych wiadomości związanych z inwestycjami, finansami i wynikami makroekonomicznymi.