Pedofilia a III Tajemnica Fatimska

Pobyt Plutona w Strzelcu obnaża liczne patologie i nieprawidłowości, jakie stały się częścią systemów religijnych. Nienawistne, skrajne, destrukcyjne nurty w islamie stały się jedną z głównych przyczyn wybuchu terroryzmu we współczesnym świecie. Jednak kościoły chrześcijańskie też otrzymują silne ciosy, ale niejako z „wewnątrz”. Dramatyczny problem jakim jest pedofilia i molestowanie, liczne afery i skandale jakie się przetoczyły przez instytucję kościoła katolickiego, to sygnał, że w Kościele dzieje się coś niedobrego. Problem molestowania dzieci przez funkcjonariuszy religijnych jest dużo silniejszy w katolicyzmie, niż w prawosławiu i wśród ewangelików. Przyczynę nie trudno odnaleźć – to celibat, a ściśle jego konsekwencje. To, że na łonie katolicyzmu wybuchają pedofilskie skandale nie jest winą katolicyzmu i Kościoła jako takich. Pedofile są wszędzie, w każdej religii, w każdej kulturze, w każdym społeczeństwie, zarówno wśród ateistów, jak i zagorzałych ortodoksów. Jednak celibat przyciąga ludzi o zaburzonej seksualności. Z psychoanalitycznego punktu widzenia wielu młodych ludzi wybierających stan kapłański lub zakonny ma poważne problemy z seksem, z identyfikacją płciową. Wielu z nich jest jawnymi lub ukrytymi homoseksualistami, którzy nie potrafiąc poradzić sobie z własnym problemem wybierają wyparcie jakim jest celibat i walka z seksem. Na ten temat wiele pisała Uta Ranke Heinemann w „Nie i amen”, oraz w „Eunuchach do raju”. Niemało jest kandydatów do stanu duchownego, którzy w dzieciństwie byli ofiarami molestowania. Psycholodzy badający problem pedofilii nie dają nadziei. Blisko trzy czwarte (a niektórzy twierdzą, że niemal wszyscy) ofiar molestowania sami stają się pedofilami. Wiele matek doskonale wiedziało o tym, że ich partner molestował swoje dzieci, ale z wielu powodów nic z tym nie czyniły. Najczęściej z przerażenia i strachu. Ujawnienie takiego faktu rozpętałoby (przynajmniej w ich mniemaniu) prawdziwe piekło, więc też poddają się wyparciu tego „tematu”. Uruchamia się więc kolejny element – przeniesienie. To seks staje się zły, to on jest przyczyną zła, bo tam tkwi diabeł. Więc by uchronić swoje dziecko od tego zła, od ich źródeł, sugerują swoim synom (córkom też) stan duchowny. Jednak problem się nie rozwiązuje, lecz wędruje dalej. Jest wielce prawdopodobne, że III Tajemnica Fatimska ostrzegała, że jedność Kościoła jest zagrożona, że grozi mu seria skandali obyczajowych, które mogą stać się przyczyną jego rozpadu. Głównym rdzeniem tego dramatu staje się problem pedofilii, i z którym to problemem Kościół będzie się musiał zmierzyć. Polski Kościół także.

Niebo we wrześniu
Słońce przebywa w Pannie, by 22 września o godz. 14.31 znaleźć się w chwili jesiennego przesilenia i wejść w Wagę, rozpoczynającym tym samym astronomiczną jesień. W Pannie znajdować się będą również Merkury, który zakończy retrogradację w Lwie, oraz Mars i Jowisz. Jednak obie te planety we wrześniu czeka ingres w Wagę. Jowisza 25, a Marsa 26 września. Wenus wyjdzie z Raka i będzie przebywać w Lwie. Saturn znajduje się w Raku. Uran retrograduje w Rybach, Neptun zaś w Wodniku. Pluton kontynuuje swoją wędrówkę przez Strzelca. Nów Księżyca będzie miał miejsce 14 września w Pannie, pełnia zaś 28.09 w Baranie.

Świat we wrześniu
Pierwsza połowa miesiąca będzie bardzo niespokojna, więc musimy się liczyć ze znaczącym wzrostem napięcia w wielu zapalnych rejonach globu. 10 września, w przeddzień trzeciej rocznicy zamachu na World Trade Center utworzy się ostra kwadratura Marsa w Pannie do Plutona w Strzelcu. A zatem między 8 a 12 września zdecydowanie podniesie się poziom niepokoju i lęku w USA. O ile w rok i dwa lata temu nie było zasadniczych podstaw do obaw, tak teraz może być w okolicach rocznicy tej tragedii wyjątkowo groźnie. Musimy się liczyć z zamachami terrorystycznymi i niepokojami społecznymi. Nieco później – 14.09 będzie miał miejsce nów Księżyca również w kwadraturze do Plutona. Może to oznaczać kolejną falę i następną odsłonę wojny w i wokół Iraku. To czas pod znakiem zagrożeń i niebezpieczeństw również na innych polach. Pod znakiem paniki zacznie wyglądać sytuacja związana z cenami paliw i ropy. Wyjątkowo niestabilnie może też wyglądać sytuacja na giełdach i rynkach walutowych. Zagrożona jest stabilność kursu dolara i notowania na Wall Steet. Również w tych dniach powodów do niepokoju dostarczać będzie w dużych ilościach stan pogody. Trzeba się liczyć, że między 08 a 16 września dojdzie do wielu katastrof przyrodniczych. Dużo lepszy czas czeka nas po 20 września. Wejście Jowisza i Marsa do Wagi, oraz ich koniunkcja 27.09 jest zapowiedzią bardzo dobrych wydarzeń i wieści płynących z Iraku, oraz z innych zapalnych rejonów świata. W Iraku zaczną się tworzyć zręby stabilnej państwowości, oraz zostanie stworzony kalendarz z etapami wprowadzania stabilizacji w tym kraju. Uspokoją się notowania ropy i paliw. Można więc liczyć na to, że ceny wreszcie zaczną wyraźnie spadać i że na rynku tym pojawi się długo oczekiwany spokój. Pojawi się więcej nadziei na pokój i porozumienie w zapalnych rejonach świata, co zwiastuje jakieś rozwiązania dla Sudanu i Konga, gdzie dochodzi do masowych zbrodni. Po 25 września mocno do góry pójdą notowania na giełdach i wzrosną wskaźniki optymizmu konsumenckiego.

Kraj
Politycznie wrzesień będzie w kraju niezwykle dramatyczny. Opozycja Jowisza do Saturna i Merkurego zapowiada istną burzę, jaka się przetoczy przez polską scenę polityczną. Media będą wprost huczeć od pomówień, plotek, oskarżeń, sensacji i skandali. Rządzące SLD otrzyma kilka nowych, bolesnych ciosów, które pogrążą jeszcze mocniej całą lewicę. Cywilizować się zacznie scena polityczna. Na prawicy zacznie się wiele dziać, co może zwiastować pierwsze próby jednoczenia pozaparlamentarnych ugrupowań z postsolidarnościowymi siłami. Jednak dojdzie do radykalizacji po obu stronach. Ostrą walkę rozpoczną LPR i PIS, konkurując ze sobą o prawicowy elektorat. Wybuch populizmu i licytowanie się na absurdalne obietnice przekroczy wszelkie możliwe granice, więc dla wszystkich zacznie być jasne, że kampania wyborcza już się rozpoczęła. Stale będą spadać notowania Samoobrony i PSL, rosnąć zaś notowania PO, SdPl, LPR i UW. Rząd Belki otrzyma wotum zaufania, gdyż władza okaże się cenniejsza niż niepewna przyszłość i wybory. Z gospodarki napłyną niezwykle pomyślne wiadomości. Należy się liczyć z całą serią pomyślnych informacji. Obecność kilku planet w II domu horoskopu Polski zapowiada wzrost koniunktury, stabilizację cen i coraz lepsze notowania na warszawskiej giełdzie. Pełną parą rusza inwestycje, a pozycja Polski stale się będzie poprawiać, co nie jest w najmniejszym stopniu zasługą rządzącej SLD, lecz jest świadectwem ukrytych sił tkwiących w polskim społeczeństwie.