Czy oni nas naprawdę nienawidzą?
W roku siódemkowym eksplozja szaleństwa religijnego nie jest i nie może być żadnym zaskoczeniem. Oriana Fallaci w swej głośniej książce „Wściekłość i duma” naraziła się światowemu lewactwu wyrażając się w niepoprawny politycznie sposób o islamie, jako o religii nienawiści. Jej głos to być może jedna z ostatnich szans na przebudzenie Europy z marksistowskiego letargu wobec islamskiego islamofaszyzmu i islamobolszewizmu. Pora najwyższa zrozumieć, że chrześcijaństwo i odwołanie się Europy do religijnych korzeni to nasza autentyczna nadzieja na przetrwanie wobec coraz lepiej zorganizowanej wojny z Zachodem. Głupoty plotą arabiści i politolodzy szukający przyczyn terroryzmu w biedzie. Czy ktoś obliczył, ile kosztowały do tej pory akcje terrorystyczne w Iraku? Każdy zamach to koszt w postaci zakupu ciężarówki, materiałów wybuchowych, „wypłaty” dla rodziny samobójcy i wysokie wydatki na logistykę i łączność. Tego nie robią nędzarze. Może wreszcie oszaleli z nienawiści do USA, Busha i kapitalizmu eurolewacy zrozumieją, że terroryzm napędzany jest ogromnymi pieniędzmi płynącymi od wpływowych sponsorów, a sam Osama bin Laden jest miliarderem. Wobec zagrożenia dla życia i wolności w każdym zdrowym i normalnym osobniku rodzi się instynkt samozachowawczy, związany z koniecznością obrony: siebie, swej kultury, religii, swej tożsamości. Pytanie brzmi, czy ludzie Zachodu wreszcie się obudzą i zaczną działać. Wszystko na to wskazuje, że się tak stanie, a przyszły rok spod znaku ósemki będzie odpowiedzią na szaleństwo, które Europejczycy sami sobie wyhodowali. Jeśli Zachód tego nie uczyni, za kilka lat chrześcijaństwo znów stanie się religią prześladowaną i zwalczaną, a zachodnia kultura stanie się ofiarą nowego najazdu Hunów, tym razem z południa.

Niebo w sierpniu
Słońce przebywa w Lwie, by 22.08 o godz. 22.47 wejść w znak Panny, gdzie do połowy miesiąca przebywa Wenus, wchodząc później w Wagę, w znaku którym przebywa Jowisz. Merkury zakończy retrogradację w Lwie, gdzie przebywa Saturn, Mars zaś wędruje przez Byka. Retrogradują: Uran w Rybach, Neptun w Wodniku, a Pluton w Strzelcu. Nów Księżyca będzie miał miejsce 05 sierpnia w Lwie, pełnia zaś 19.08 w Wodniku.

Świat w sierpniu
Jest duża szansa na to, że sierpień będzie dużo spokojniejszym miesiącem niż szalony lipiec, który nafaszerowany ciężkimi układami nie mógł nie przynieść złych i niepokojących wieści. Co więcej, sierpień może okazać się najmniej naładowanym negatywnymi informacjami i wydarzeniami miesiącem tego roku. Wszakże początek sierpnia może przynieść krótkotrwały wzrost napięcia i konflikty. Nów Księżyca z 05.08 znajdzie się w opozycji do Neptuna, co może stać się inspiracją dla kolejnych kandydatów na samobójczą śmierć, choć jest szansa na to, że tym razem służby specjalne nie dadzą się zaskoczyć. Podobnie, a nawet nieco mocniej zaakcentuje się to pod koniec miesiąca, gdy Mars znajdzie się w kwadraturze do Neptuna. Jednak sierpień przyniesie wyraźny spadek ilości zamachów terrorystycznych, lepszą i sprawniejszą pracę służb wywiadowczych i skuteczniejszą walkę z fanatyzmem. Układem najsilniej odciskającym się w tym miesiącu jest stabilizujący i harmonizujący trygon Jowisza do Neptuna. To bardzo pomyślny aspekt, niosący z sobą nadzieje na pokój, kompromis i rozsądek. Świat zachodu nieco się przebudzi i podejmie liczne działania integrujące system bezpieczeństwa. Ale i po drugiej stronie, na łonie Islamu, odezwą się głosy wzywające do opamiętania, a wdrożone działania i podjęte decyzje skłonią państwa islamskie do skuteczniejszej walki z fanatyzmem i terroryzmem, poprzez sięgnięcie do źródeł, do sponsorów, wśród których są również rządy Iranu, Arabii Saudyjskiej, Syrii, finansujące radykalne nurty i archaiczny system szkolnictwa wrogi Zachodowi i chrześcijaństwu. Trygon Jowisza z Neptunem to wsparcie dla tych, którzy niosą pokój, szukają porozumienia i zachęcają do dialogu. Sierpień przyniesie uspokojenie sytuacji na giełdach i rynkach walutowych. Mniej będzie gwałtownych spadków i wzrostów z tendencją do stabilizacji, a nawet pewnej stagnacji. Silniejsze spadki mogą mieć miejsce zwłaszcza w okolicach nowiu 05.08 i jeśli będzie miał wtedy miejsce mocniejszy spadek, nie jest wykluczone, że może to przynieść okres kilkunastodniowej bessy. Kiepskie wiadomości z rynków europejskich mogą przynieść spadek notowań euro i wzrost pesymizmu inwestorskiego w tej części świata.

Kraj
Tegoroczny sierpień będzie wyjątkowo gorący – przede wszystkim w polityce i w mediach. Jowisz przechodząc przez stellum w III domu, utworzone przez Neptuna i Urana, ujawni wiele sensacyjnych informacji, a media będą miały mnóstwo roboty. Nie grozi nam zatem sezon ogórkowy, co nie musi mieć związku z trwającą kampanią wyborczą. Neptun na descendencie od kilku już miesięcy uświadamia nam, że mamy poważne problemy z sąsiadami, a rosyjska polityka nie zmieni się ani na jotę. Wejście Marsa na MC horoskopu Polski zapowiada kolejne bardzo dobre wiadomości gospodarcze. Druga połowa roku, zwłaszcza jesień, przyniesie nam skokowy wzrost produkcji, PKB, spadek bezrobocia i poprawę bilansu płatniczego państwa. Mimo szaleństwa związanego z kampanią wyborczą, gospodarka nie odczuje tego w negatywnej formie. Szanse Cimoszewicza na prezydenturę są niskie, ale raczej przejdzie do II tury. Wybory wygra najprawdopodobniej Lech Kaczyński.