Siódemka i cierpienie
Przez ostatnie tygodnie mamy okazję obserwować dwa wyjątkowe i szczególne dramaty związane z cierpieniem, chorobą, śmiercią, starością, umieraniem. Problemy, które ocierają się o fundamentalne dla zachodniej, chrześcijańskiej kultury pytania i dylematy związane z eutanazją, a jednocześnie z religią i teologią. To dramaty Terry Shaivo, znajdującej się od 15 lat w stanie wegetatywnym i po decyzji amerykańskiego Sądu Najwyższego związanej z odłączeniem aparatury podtrzymującej jej życie (?), niejako „skazanej” na śmieć głodową. Jednak czy osoba która umiera w tym hospicjum to tak naprawdę żywy człowiek, czy tylko od dawna martwe ciało? Z punktu widzenia medycyny nie ma większych wątpliwości. Osoba taka jest dla chirurga wyłącznie dawcą organów do przeszczepu, ale dla wielu innych ludzi, już nie jest to takie oczywiste. Dramat ten związany z ochroną życia – każdego życia ma ściśle religijny kontekst. Problem ten nie wywołałby niemal żadnych dylematów u hindusów lub buddystów, którzy nie widzą sensu w tak rozpaczliwym podtrzymywaniu życia. Jednak od wschodniej troski o uwolnienie z reinkarnacyjnej samsary do holenderskich metod „likwidowania” starych, niedołężnych i chorych ludzi droga jest bardzo daleka. Podobny dramat obserwujemy w przypadku Papieża, którego choroba, cierpienie i fizyczna niemoc stoi w dużej sprzeczności z tym, co lansuje postmodernistyczna, nastawiona na młodość i zabawę kultura. Cierpienie, choroba, samotność, starość, świadomość przemijania i kruchości życia to dylematy silnie związane z numerologiczną siódemką, która patronuje obecnemu rokowi.

Niebo w kwietniu
Słońce przebywa w znaku Barana, by 20.04 o godz. 01.38 wejść w Byka, do którego z Barana wejdzie również Wenus. Merkury zakończy retrogradację w Baranie. Mars przejdzie przez całego Wodnika, Jowisz zaś kontynuuje retrogradację w Wadze. Saturn znajduje się w Raku. Ruchem postępowym wędrują Uran w Rybach i Neptun w Wodniku. Pluton zaś retrograduje w Strzelcu. Nów Księżyca będzie miał miejsce 08.04 w Baranie, pełnia zaś 24.04 w Skorpionie. Na nowiu Księżyca będzie miało miejsce całkowite zaćmienie Słońca (niewidoczne w Polsce), a na pełni dojdzie do częściowego zaćmienia Księżyca.

Świat w kwietniu
Miesiąc pozornie dość spokojny, ale w rzeczy samej niezwykle dramatyczny w rozgrywaniu się akcji. Pod względem światowego bezpieczeństwa kwiecień będzie okresem dość spokojnym. Koniunkcja Marsa z Neptunem w Wodniku sprawia, że wojownicze zapędy będą się rozładowywać w łagodnej i mało agresywnej formie. Jest więc szansa, że siły odpowiedzialne za pokój otrzymają duże wsparcie i inspirację. Dużą aktywność wykażą wielkie autorytety religijne, moralne i polityczne, których głos do tej pory nie mógł się przebić zza wojennej i konfrontacyjnej retoryki. Wielcy mistrzowie duchowi i religijni nauczyciele wspierać będą pokojowe inicjatywy i przedsięwzięcia, i nie będzie to tylko naiwna pacyfistyczna gadanina. Pójdą za tym realne czyny, decyzje i wybory. Kwiecień będzie też świetnym miesiącem dla inwestorów liczących na wzrosty. Od nowiu Księżyca 8 kwietnia nadejdzie czas prosperity na giełdach i rynkach, który może potrwać niemal do połowy maja. Obniżą się ceny paliw i ropy naftowej. Dolar kontynuować będzie wzrost w stosunku do Euro, a wieści dobiegające z Ameryki uspokajać będą inwestorów liczących na poprawę sytuacji gospodarczej w USA. Całkowite zaćmienie Księżyca w Baranie, tradycyjnie związanym w Niemcami to kiepskie wieści dla tego kraju. Stagnacja gospodarcza będzie się nasilać, co źle wróży niemieckiemu przywództwu w Europie. Kraj ten doświadczony zostanie całą serią głębokich wstrząsów, które mocno odbiją się na ekonomicznej pozycji Niemiec w światowym wyścigu. Kryzys gospodarczy Niemiec to problem, nad którym nie da się przejść do porządku dziennego. Mamy tam do czynienia z procesem poważnej destrukcji niemieckiego cudu gospodarczego, będącego owocem polityki Erharda i amerykańskich wpływów po II Wojnie Światowej. Jednocześnie 24 kwietnia będzie miała miejsce pełnia Księżyca w Skorpionie, na Słońcu Rewolucji Październikowej. To kolejny układ, który jest gwoździem do trumny putinowskiej polityki odbudowy imperium radzieckiego. Kolejne rewolucje i zmiany w byłych południowych republikach ZSRR to znak, że Rosja zmierza wprost ku załamaniu swojej polityki. Jednak dwa chore organizmy polityczne – Niemcy i Rosja dążąc do sojuszu, tworzą bardzo poważne zagrożenie dla Polski. Tej wojny jednak Rosja nie wygra. USA nie bez pomocy swoich służb specjalnych rozgrywa rosyjską kartę najbardziej groźną i niebezpieczną bronią, jaka może być użyta w tym rejonie świata, a jest nią demokracja. Mistrzowskie zagranie w Gruzji, Ukrainie, a teraz w Kirgistanie to zaledwie początek wielkiej fali zmian, jaka już wkrótce obejmie tę część świata. Ameryka budując swoje nowe przyczółki, jest w stanie kontrolować sytuację w całej Azji Środkowej.

Kraj
Jowisz wchodzący na stellum w III domu horoskopu chrztu Polski to znak, że sensacyjnych informacji i newsów nie będzie nam brakować. Przed nami niezwykle dramatyczny miesiąc w polskiej polityce. Ujawniane będą kolejne skandale i afery, nie mniej ważne i znaczące niż afera Rywina. To świetne dni dla mediów, środków masowego przekazu i rynku informacyjnego, gdyż sensacja będzie gonić sensację, co jest złym znakiem dla tych, którym się wydawało, że można ocalić dziedzictwo III Rzeczpospolitej. Będziemy mieli dużo poważnych problemów w polityce międzynarodowej ze strony Rosji. Nastąpi już niemal ofensywa propagandy skierowanej przeciwko Polsce, ale Rosja się mocno przeliczy myśląc o tym, że ich polityka wbije klin w europejską pozycję naszego kraju. Ich agenci w postaci Rydzyka i Leppera stracą wsparcie swoich mocodawców ze wschodu.