Światowa zaraza
Epidemie zdarzają się z dużą regularnością. Naukowcy już nieraz się zastanawiali nad tym, skąd bierze się regularność takich zjawisk. Niektóre teorie wiążą wybuchy epidemii z aktywnością słoneczną. Rzeczywiście. Ostatnie dwa lata przyniosły wyjątkowo dużą aktywność Słońca. A zeszły rok był pod tym względem rekordowy. Jesienią Ziemia była szczególnie mocno bombardowana wiatrem słonecznym. Były to najsilniejsze wybuchy na Słońcu od ponad 20 lat. Jednak cykl aktywności słonecznej też charakteryzuje się dużą regularnością. Nie ma spójnego naukowego modelu uzasadniającego tenże cykl. Profesor E.W. Brown z Uniwersytetu Yale wykazał silne związki między aspektami Jowisza i Saturna (koniunkcją, opozycją i kwadraturą) a cyklem aktywności słonecznej. Teorie budowane na tej podstawie zakładały, że kluczem do tego jest wpływ grawitacyjny obu planet. Jest on jednak zbyt słaby. Ich masy w porównaniu z masą Słońca są znikome. Jednak jeśli założy się, że aspekty między planetami tworzą coś w rodzaju układu rezonansowego, to otrzymujemy klucz do zrozumienia, dlaczego maleńka planetka Pluton, mniejsza od Księżyca, położona gdzieś strasznie daleko na końcu Układu Słonecznego, ma tak potężny wpływ na nasze życie, na globalne procesy i związane z nimi przeobrażenia.

Niebo w marcu
Słońce przebywa w Rybach, by 20 marca o godz. 07.50 wejść w Barana, rozpoczynając tym samym astronomiczną wiosnę. Podobną drogę przejdzie Merkury. Wenus wchodzi w Byka. Z tego znaku do Bliźniąt 21.03 wejdzie Mars. Jowisz kontynuuje retrogradację w Pannie, Saturn zaś z ruchu wstecznego przechodzi w postępowy w znaku Raka. Uran znajduje się w I dekadzie Ryb, Neptun w II Wodnika, Pluton w III Strzelca. Pełnia Księżyca będzie miała miejsce 06 marca w Pannie, nów zaś 20 marca w Baranie.

Świat w marcu
Nadzieje na spokojny luty okazały się płonne. Pomimo braku silniejszych układów, na świecie nie było bezpiecznie. Tym gorzej, gdyż 06 marca utworzy się niezwykle silna, ostra i pełna napięcia pełnia Księżyca w pasie Panna- Ryby, która znajdzie się w kwadraturze z Plutonem w Strzelcu. Układ ten jest niczym zapalnik potężnej bomby. Jest silne podobieństwo do podobnego układu, który rozpoczął rok temu II Wojnę Iracką. Musimy się liczyć ze zmasowanymi atakami terrorystów, podwyższoną aktywnością Al Kaidy, niepokojami na całym świecie wywołanym islamskim terroryzmem. Marzec będzie wyjątkowo niebezpiecznym miesiącem dla świata. Niespokojnie będzie w Iraku i na całym Bliskim Wschodzie. Ale gorąco zrobi się również wokół tzw. państw zbójeckich: Iranu, Korei Północnej, jak również wokół Kuby. W dziwną stronę zmierzać będzie sytuacja w Rosji. Już nie ma większych wątpliwości, że świat za cenę świętego spokoju zaakceptuje absolutną władzę byłego kagiebisty Putina i jego sposób robienia porządków w tym rejonie świata. Marzec przyniesie duże spadki notowań giełdowych na licznych rynkach. Duże załamanie może nas czekać między 04 a 10 marca. Nerwowo zrobi się wokół notowań dolara i euro. Obie waluty będą nawzajem osiągać swoje makisma. Jednak jest całkiem możliwe, że marzec przyniesie wyhamowanie spadku dolara i pierwsze symptomy umacniania się. Prawdopodobnie spadać będą też ceny nośników energetycznych, zwł. ropy, choć może zdarzyć się kilka krótkotrwałych silnych wzrostów. Marzec będzie przynosił kolejne złe wiadomości z Unii Europejskiej. Pojawią się kolejne problemy, nieporozumienia i konflikty związane z akcesją nowych państw. Może dojść na tym polu do poważnego sporu, który zwiększy liczbę przeciwników rozszerzenia Unii po obu stronach: unijnej i kandydackiej. Będzie to także fatalny miesiąc dla klimatu i natury. W marcu możemy się spodziewać kilku dramatycznych chwil. Około 6 (pełnia Księżyca), 20 (nów Księżyca) i 28 (kwadratura Mars- Uran) marca świat czeka fala kataklizmów przyrodniczych na dużą skalę. Szczególnie pod koniec miesiąca może dojść do katastrof przyrodniczych, choć niewykluczone są również jakieś duże wypadki komunikacyjne, katastrofy ekologiczne lub przemysłowe.

Kraj
Nasze kłopoty z sąsiadami nie są niczym nowym. Już od dłuższego czasu w VII domu horoskopu Polski przebywa Uran i zbliża się doń Neptun, co jest wystarczającym powodem, że Rosja będzie robiła nam przykre niespodzianki. Zamknięcie kurka z gazem to tylko jeszcze jeden z elementów rosyjskiej polityki zagranicznej. Gdzie są zatem nasi gorliwi zwolennicy ścisłej integracji gospodarczej z Rosją, wchodzenia z nią w zaawansowane alianse i układy? Wszystko również wskazuje na to, że w tym roku nie będzie wcześniejszych wyborów, a plan Hausnera w okrojonej wersji zostanie uchwalony. Będzie miał on jednak znaczenie wyłącznie symboliczne, uspokajające niepokój na rynkach. Zmiana premiera nastąpi już po wejściu Polski do Unii, ale rząd upadnie najprawdopodobniej jesienią lub przez Bożym Narodzeniem. Wybory odbędą się zatem w lutym lub w marcu. „Niech żywi nie tracą nadziei”, SLD popada w samozagładę i rozpad tej partii jest tylko kwestią czasu. Wygląda na to, że polską scenę polityczną czeka gigantyczne trzęsienie ziemi, które zmiecie większość partii.