Polska w Unii Europejskiej

Nie ma większych wątpliwości, że wejście Polski do Unii Europejskiej to jedno z najważniejszych wydarzeń w naszej historii. Nie ma tu znaczenia, jak samą Unię oceniamy i co o niej myślimy. Nie można jednak nie zadać pytania dotyczącego przyszłych losów Unii i Polski. Słyszy się różne na ten temat głosy i opinie. Liberalni ekonomiści nastawieni proamerykańsko o gospodarczej przyszłości Unii piszą źle. Starzejące się społeczeństwo, opiekuńczość i nadmiar regulacji, socjalistyczna biurokracja – nie są to koła zamachowe, które pozwolą na szybki i trwały wzrost. Egoizm członków i brak wizji przyszłości wspólnoty to druga strona medalu. Jednak czy tylko obiektywne czynniki są zagrożeniem dla Unii? Są i inne, astrologiczne. Skąd zatem opinia, że Unia może szybko zakończyć swój żywot? W horoskopie wejścia do Unii postawionym na Warszawę na jego ascendencie znajduje się Pluton. Podobnie jest w kilkunastu innych horoskopach postawionych na tę chwilę, oraz w najważniejszym, postawionym na Brukselę. Wszędzie Pluton blisko ascendentu. Jednak w horoskopie wektorowym (kontaktowym) wejścia do Unii stawianym na Warszawę i na Brukselę, Pluton jest idealnie na ascendencie. Pluton to głębokie transformacje, przeobrażenia i przemiany. Dodatkowo znajduje się on w najważniejszym miejscu horoskopu, na ascendencie. Musi to mieć swoje zdecydowane konsekwencje dla przyszłości Unii. Co się więc z tą nieszczęsną Unią stanie i co jej grozi? Unia rozszerza się na wyjątkowo „paskudnej” opozycji Mars- Pluton, która jest z jednej strony wojownicza, agresywna, z drugiej destrukcyjna i bezkompromisowa. Pobudza ona mocno pas Strzelec- Bliźnięta, który związany jest z ideologami, religią, mediami, handlem i prawem. To będą zapalne punkty nowej Unii. Transformacja Unii nie musi polegać na jakiejś widowiskowej katastrofie. Działanie Plutona jest słabo zauważalne. W podobny sposób upadał Związek Radziecki przy udziale tajnych służb, transferze finansów, broni i budowaniu nowych grup interesów. Unia nie rozpadnie się z hukiem i w błysku reflektorów. Będzie to proces wewnętrznego rozkładu, do którego mocno się przyczynią nowi członkowie. Powstaje pytanie: czy to dobrze, że Polska wchodzi do Unii? Horoskop wektorowy chrztu Polski z 966 roku z horoskopem wejścia do Unii niesie dla nas ogromne zmiany. Na jego ascendencie też się pojawia Pluton, co oznacza, że sens wchodzenia do Unii polega na poddaniu się głębokiej operacji, która zmieni nas na niewyobrażalna jeszcze skalę. Pluton wędruje na ascendencie Polski w równych horoskopach i prognozach już od dawna. Progresja Plutona przez ascendent horoskopu Polski trwa już od połowy XIX wieku. Wejście do Unii jest kolejnym etapem tej głębokiej przemiany, do której będziemy jeszcze wiele razy wracać. Pytanie: ile jeszcze czasu zostało Unii i co się z nią będzie działo? Na te pytania będę odpowiadał w trakcie naszych cyklicznych spotkań.

Niebo w maju
Słońce przebywa w Byku, by 20 maja o godz. 19.00 wejść w Bliźnięta. Wenus w tym samym znaku w połowie miesiąca rozpocznie retrogradację. Merkury przejdzie przez Barana, Byka i pod koniec miesiąca znajdzie się w Bliźniętach. Mars 07 maja wejdzie z Raka do Bliźniąt. Jowisz wyjdzie z retrogradacji w Pannie. Saturn wędruje przez Raka, Uran przez Ryby. Neptun w Wodniku, a Pluton w Strzelcu znajdują się w retrogradacji. 04 maja będzie miała miejsce pełnia Księżyca w Skorpionie w połączeniu z całkowitym zaćmieniem Księżyca. 19 maja będzie nów Księżyca.

Świat w maju
Początek miesiąca nie będzie dla świata pomyślny. 04 maja na pełni Księżyca dojdzie do dramatycznych chwil, których osią będzie szereg konstrukcji i układów. Pełnia Księżyca wraz z Neptunem utworzy układ zwany półkrzyżem. Towarzyszyć jej będzie całkowite zaćmienie Księżyca w Skorpionie. Będzie to miało swoje poważne konsekwencje w wielu dziedzinach życia. Tradycyjnie Irak staje się sejsmografem wszelkich napięć na niebie. Tak też będzie i na początku miesiąca. Między 02 a 06 maja będzie gorąco na całym Bliskim Wschodzie. Walka o władzę i wpływy przed przekazaniem władzy Irakijczykom nabierze dużego tempa. Możliwe, że Amerykanie wraz z koalicjantami będą w tych dniach przeprowadzać jakąś dużą akcję. Zaćmienie Księżyca z 04 maja będzie miało również spore konsekwencje dla sfer biznesowych. W pełni ujawni się splot polityki i gospodarki. Będzie to miało znaczenie dla stabilności kursów walut, nośników energii, władzy nad spółkami i strategicznymi branżami. Może w tym czasie dojść do ostrej spekulacji i twardej gry o wpływy. Nie są wykluczone ataki na kursy i psychologiczne próby zachwiana rynkiem. Ci, którzy nie stracą nerwów, nie przegrają. Lepiej więc nie poddawać się w tych dniach panice i emocjom. Pełnia Księżyca będzie miała duże znaczenie dla Rosji. Po raz kolejny dojdzie do zaćmienia Księżyca na Słońcu Rewolucji Październikowej. Rosja boleśnie przekona się, że zależność budżetu państwa od trzech firm i dwóch branż surowcowych nic dobrego nie wróży. Przy najbliższej obniżce notowań ropy i gazu na rynkach może dojść do zachwiania kursu rubla i znaczących kłopotów prezydenta Putina, który steruje Rosją w stronę sowiecką. Kraj ten zostanie doświadczony kolejnym znakiem od Niebios po licznych katastrofach i zamachach. To wyraźny przekaz, że nie tędy droga. Kolejne trzy tygodnie będą dość dobre i spokojne. Możemy się liczyć ze stabilizacją i spokojnym wzrostem kursów giełdowych. Dolar i gospodarka amerykańska ku wyraźnemu rozczarowaniu lewicowych, antyliberalnych pseudoekonomistów będzie rosnąć. Unia po wejściu nowych członków nabierze nieco wigoru, ale to tylko chwila. Za kilkanaście lat kraje Europy Wschodniej dościgną starych członków Unii. Wysokie tempo rozwoju gospodarczego, liberalna, otwarta gospodarka, niskie koszty pracy spowodują, że kapitał zacznie uciekać z Francji i Niemiec przede wszystkim do Polski. Nietęgie będą mieli miny Ci, którzy chcą teraz mówić o Polsce jako o skansenie, gdy Polska i inni nowi członkowie Unii zaczną rozdawać karty. Kolejny kryzys czeka nas około 25 maja. Koniunkcja Mars- Saturn może przynieść następną falę konfliktów i przemocy w Iraku i na innych obszarach świata. To układ sprzyjający wojnom, niepokojom społecznym i katastrofom przyrodniczym. Może zachwiać na kilka dni kursami i notowaniami giełdowymi. Jednak będzie to tylko niezbędna korekta. Fundamenty gospodarek będą na tyle dobre, by kontynuować wzrost.

Kraj
Powrót Jowisza do II domu musiał przynieść dobre wyniki gospodarcze. Nie przekładają się one na spadek bezrobocia, gdyż spadnie ono wyłącznie, jeśli rząd odważ się zmniejszyć obciążenia składek płaconych za pracę. Dobra koniunktura nie skończy się wraz z wejściem do Unii. Nie będzie też drastycznych podwyżek, którymi straszą eurosceptycy. Prof. Belka będzie miał bardzo dużo problemów ze sformowaniem rządu, ale wygląda na to, że prezydent Kwaśniewski tu nie odpuści, gdyż ma okazję odegrać się na SLD szantażując ich wcześniejszymi wyborami. Lepper i Samoobrona nadal będą kontynuować wzrosty, ale każdy kolejny miesiąc będzie działał na ich szkodę. Poprawa sytuacji gospodarczej, spadek bezrobocia, pozytywne zmiany na wsi po akcesji i wzrost optymizmu nie sprzyjają Samoobronie. Pierwszą jej porażką będą wybory do parlamentu europejskiego, gdzie Lepper i jego kumple osiągną marny wynik.