Kolebka cywilizacji

Irak to Mezopotamia- obszar na którym rodziły się pierwsze cywilizacje. Miały tam siedziby imperia Sumerów, państwa Mezopotamii, królestwo babilońskie, państwa Persów i Asyryjczyków. Tam ma źródło nasza cywilizacja. To Babilończycy wymyślili znany nam kalendarz, 12 godzinny zegar, miarę kątową itd. W chaldejskim Ur powstała nauka, ceremonialna, wysoka magia, astrologia. 13 lat temu Fransis Fukujama ogłaszał koniec historii. Odtąd miało być spokojnie i nudno. Nie było. Ale historia zatoczyła koło. Po 6 tysiącach lat wraca cywilizacja do miejsca, z którego się narodziła. Na terenie dawnych cywilizacji Mezopotamii, w dorzeczu Tygrysu i Eufratu toczy się wojna i wprowadzane są nowe porządki, których rezultat będzie kluczowy dla przyszłości świata. Ma to swój wymiar symboliczny i proroczy. Ta wojna to próba poukładania świata na nowo. To próba wykonania wyłomu w islamskim monolicie, religii i kulturze, która z nowoczesnej, liberalnej i tolerancyjnej kultury z czasów średniowiecza przemieniła się w fundamentalistyczną, totalitarną i agresywnie ekspansywną machinę wojenną. Męczące jest tłumaczenie zidiociałym pacyfistom, że Zachód w postaci USA wybrał się na ostatnią być może próbę naprawienia starych błędów i grzechów, które na swym sumieniu mają dokładnie wszyscy, a najbardziej rzecznicy pacyfizmu: Rosja, Francja i Niemcy. Historia ludzkości i postęp z nią związany to opowieść o podbojach jednych przez drugich. Tak narodziła się cywilizacja Indii, Grecji, Rzymu, Japonii, Rosji i wielu innych. To wielka szansa dla islamu, który zabrnął w ślepą uliczkę, mimo, że jest szalenie żywotny, dynamiczny i ekspansywny. Ale na dalszym planie jest już tylko totalna wojna prymitywnych arabskich analfabetów przeciwko zgniłemu zachodowi. Pacyfiści nie rozumieją więc, że Bush jest ich jedynym obrońcą i nadzieją. Wolą jednak wsłuchiwać się w marksistowskie antykapitalistyczne i antyamerykańskie brednie.

Niebo w maju
Słońce przebywa w Byku, by 21.05 o godzinie 13.13 wejść w Bliźnięta. W Byku przebywać będą Merkury, który przez trzy tygodnie będzie retrogradował w tym znaku i gdzie w połowie miesiąca z Barana wejdzie Wenus. Mars z Neptunem przebywają w Wodniku, Jowisz w Lwie, a Saturn powoli kończy pobyt w Bliźniętach. Uran jest w Rybach, Pluton zaś w Strzelcu. Księżyc w maju dwa razy znajdzie się na nowiu. 01 maja w Byku i 31.05, przy czym będzie wtedy miało miejsce częściowe zaćmienie Słońca. Na pełni zaś 16.05 w Skorpionie, będzie miało miejsce całkowite zaćmienie Księżyca o godz. 05.37.

Świat w maju
Przed nami kolejna odsłona dramatu tzw. IV Wojny Światowej. Na nowiu na początku miesiąca utworzy się półkrzyż Marsa w Wodniku, Jowisza w Lwie i nowiu w Byku. Po w sumie dość spokojnym kwietniu, na Bliskim Wschodzie znów zrobi się gorąco i niespokojnie. Amerykanie powinni mieć się na baczności, gdyż fundamentalizm islamski pokaże zęby i pazury. Irańska szyicka propaganda w Iraku już swoje zrobiła. Ajatollahowie wiedzą, że Ameryka jest dla nich straszliwym zagrożeniem, więc wykorzystując swoją agenturę i agitatorów dążą do destabilizacji sytuacji i wzywają do wojny nie tylko przeciw Ameryce, lecz całej reszcie Irakijczyków- sunnitów i Kurdów. Amerykanie więc nie bez powodu umieścili na osi zła Iran. Nie Irańczyków, gdyż ci są proamerykańscy, lecz bezwzględny i totalitarny reżym muzułmański. On to wytoczy działa. Ale ich odgłosem będzie tzw. opinia publiczna i beznadziejni, bezrozumni pacyfiści, poronione dzieci związku Lenina i Marksa. Wojna więc rozgorzeje na dobre. Krew się poleje w Palestynie i w Izraelu, ale USA tym razem nie zostawią tego problemu do rozwiązania izraelskim generałom, którzy z bogatego wachlarza dyplomacji stosują jedynie czołgi i buldożery. W połowie miesiąca będzie miała miejsce pełnia Księżyca i jego całkowite zaćmienie w Skorpionie. Liczyć się więc należy z tym, że na przestrzeni kilku tygodni znów dojdzie do jakiejś masakry, wielkiego zamachu lub czegoś podobnego, co ma swoje podłoże w fanatyzmie i terroryzmie. Ale również natura nie będzie wtedy spokojna. Maj będzie obfitował w liczne katastrofy przyrodnicze. Krytyczne momenty to 01, 08, 14 i 31 maj. Niestety epidemia SARS będzie się rozwijała. Tego typu problemu należało się spodziewać już wcześniej. Przy wysokiej aktywności Słońca tworzą się nowe, jadowite mutacje wirusów. Cykl ten powtarza się co jakiś czas i ten czas ma teraz miejsce. Epidemia ta z większymi i mniejszymi nasileniami będzie się rozwijać, ale nasze rejony- Europa Środkowa jest nieco mniej na to narażona.

Kraj
Zgodnie z oczekiwaniami należało oczekiwać pogorszenia notowań rządu i SLD. Bezsensowna polityka ekonomiczna i podatkowa nie może dać innych rezultatów. Jednak rosną notowania populistów i radykałów. Na pytanie „dlaczego” jest odpowiedź. Media publiczne pod wodzą SLD lansują Leppera, który wzmacnia jej zbrojne ramię. Telewizja publiczna świadomie zamyka drzwi przed nowoczesną prawicą i woli dawać czas antenowy populistom. Jowisz w I domu horoskopu Polski przyniósł i przynosi nam doskonałe notowania w USA. Ameryka o nas nie zapomni. Polska nie miałaby najmniejszych szans na podpisanie wielkich kontraktów zbrojeniowych z Malezją bez cichego amerykańskiego wsparcia. Na arenie międzynarodowej będziemy więc mogli liczyć na dobre notowania.