11 września- 11 marca
Dla astrologa zamachy w Madrycie nie mogły być żadnym zaskoczeniem. Mieliśmy bowiem do czynienia w marcu z bardzo podobnym układem, który na kilka dni przed zamachami w Nowym Yorku powtórzył się na kilka dni przed zamachami w Madrycie. Bardzo podobny układ rozpoczął także II Wojnę Iracką. W obu przypadkach zwornikiem był Pluton, który znalazł się w kwadraturze do pełni Księżyca. Niezwykle jest również ważny fakt, że Słońce z 11.09.2001 jest w idealnej opozycji do Słońca z 11.03.2004. Niestety układ ten powtórzy się jeszcze kilka razy w ciągu kilku lat na nowiach i pełniach w Rybach i w Pannie. O światowym pokoju możemy na razie zapomnieć, ale wbrew apokaliptycznym przepowiedniom i opiniom lewicowych intelektualistów sytuacja na świecie zmierza w dobrą stronę. Nie wolno ulegać złu, nie wolno poddawać się pseudopacyfistycznym nastrojom wtedy, gdy niebezpieczeństwo czai się u drzwi. Oczywiście terroryzm nie wziął się z nikąd. Socjologowie, szczególnie nastawieni antyamerykańsko lubią opisywać świat w kategoriach jakiegoś fundamentalnego buntu przeciwko amerykańskiemu imperializmowi. Jednak za terrorystami stoją konkretne pieniądze, rządy i organizacje. Al Kaida nie miałaby racji bytu, gdyby nie pieniądze wahabitów, skrajnie fundamentalistycznej organizacji finansowanej przez arabskich szejków, bez wsparcia arabskich despotów i reżymów. Okazuje się, że twarda polityka powszechnie znienawidzonego przez lewicę całego świata prezydenta Busha daje konkretne efekty. Pokój w Iraku jest kwestią czasu. Prezydent Libii Kadafi już zmiękł, Podobnie ma miejsce w Pakistanie, który nieco bardziej energicznie zabrał się za wychowanych na swym łonie terrorystów. Stracili zaplecze w Afganistanie, w Iraku, stracą życzliwą obojętność innych. Świat musi walczyć z terroryzmem z bezwzględnością, ale usuwając przy okazji źródła ich powstania i naprawiając swoje stare błędy.

Niebo w kwietniu

Słońce przebywa w Baranie, by 19.04 o godz. 19.51 wejść w znak Byka, do którego na chwilę wejdzie Merkury, by w połowie miesiąca wrócić do Barana. Wenus i Mars znajdują się w Bliźniętach. Jowisz kontynuuje retrogradację w Pannie, Saturn zaś przemierza Raka. Uran znajduje się w Rybach, Neptun zaś w Wodniku. Pluton retrograduje w Strzelcu. Pełnia Księżyca będzie miała miejsce 05 kwietnia w Wadze, nów zaś 19 kwietnia w Baranie.

Świat w kwietniu
Przed nami kolejny obfitujący w ważne wydarzenia miesiąc. Czekać nas będzie wiele ciężkich, dramatycznych chwil, ale możemy też liczyć na odrobinę optymizmu i nadziei. Początek miesiąca zaznaczy się jednym z najważniejszych konstrukcji astrologicznych tego roku. Półkrzyż znaków zmiennych utworzą Uran, Jowisz i Mars. To układ, który będzie mieć duże znaczenie dla sytuacji społecznej i politycznej przede wszystkim dla Zachodu. Opozycja Jowisza w Pannie do Urana w Rybach to układ, który napędza lęki, fobie, szaleństwo i dziwactwo w całym świecie. Odezwie się mocno wszelka ekstrema, religijny fanatyzm i fundamentalizm, a z drugiej strony jakby na przekór do głosu dojdą antyglobaliści, marksiści i zwolennicy związków homoseksualnych. Układ ten znajdzie się w kwadraturze do Marsa, co wywoła silnie wojownicze nastroje. Podtekst religijny będzie na tyle wyraźny, by zacząć się obawiać wybuchu kolejnej fazy globalnego konfliktu zachód- fundamentaliści. Pierwsza dekada miesiąca będzie przynosiła silne wahania kursów giełdowych i osłabienie rynków. Splot polityki i gospodarki mocno się w tych dniach ujawni, ale w zdecydowanie negatywnej formie i wydaniu. Będzie to czas dużych batalii, kolejnej odsłony wojny bliskowschodniej i następny etap walki z terroryzmem. W połowie miesiąca sytuacja na świecie się nieco uspokoi, co zwiastuje stabilizację i niewielkie wzrosty na giełdach. Możliwe, że zacznie się koniec tendencji spadkowej dolara i zniżka cen nośników energii. Pomyślne sygnały z rynku amerykańskiego będą wzmacniały optymistyczne prognozy dotyczące przyszłości gospodarki USA. Jednak około 24 kwietnia dojdzie do wyjątkowo ostrej opozycji Mars- Pluton. Wojna ze światowym terroryzmem wkroczy w kolejną fazę. Kwiecień stać będzie pod znakiem katastrof i zamachów. Szczególnie niebezpieczne są daty: 06- pełnia Księżyca i właśnie 24.04.

Kraj
Przy całym szacunku do prof. Belki jego misja jest raczej skazana na porażkę, choć honorową. Stanie się on ofiarą politycznej gry broniąc planu Hausnera, ale nie znajdzie większego poparcia w łonie koalicji rządowej. Jednak do wcześniejszych wyborów w tym roku raczej nie dojdzie. Możliwy termin to koniec zimy, początek wiosny. Lepper popierany przez 50% społeczeństwa to z jednej strony samobójczy zamach Polaków, a z drugiej efekt misternej pracy propagandowej SLD, które hodowało Leppera niczym złego psa na postrach. Jeszcze przez jakiś czas notowania Samoobrony będą wysokie, ale partia ta nie zdoła tych notowań utrzymać do najbliższych wyborów. W kwietniu horoskop Polski znów dotkną silne zmiany. Uran wejdzie na Jowisza w VII domu, co sprawi, że w Polsce i wokół Polski zrobi się niezwykle gorąco. Z drugiej strony zbliżający się Saturn do Marsa w XI domu to zapowiedź szalonego tempa wydarzeń w naszym kraju. Zamachy terrorystyczne raczej nam nie grożą, ale kilku niebezpiecznych chwil nie unikniemy. Musimy się liczyć z poważnymi zadymami w Warszawie przy okazji konferencji europejskiej.