Fabryka doktora Frankensteina

Niezwykłe wiadomości zaczynają docierać do nas z laboratoriów naukowych związanych z genetyką. Badania nad komórkami macierzystymi już wkrótce pozwolą na tak fantastyczne rzeczy jak: hodowlę własnych narządów, produkcję kończyn do transplantacji, hodowanie narządów zmysłu, oczu, fragmentów, a może nawet całego mózgu. Konsekwencje tego będą poważne. Ludzie będą się modelować zgodnie z własnymi zachciankami. Staną się więc podobni. Zanikać zaczną różnice. Zapanowanie nad wieloma chorobami sprawi, że ludzie starzy będą gorączkowo szukali młodości. Czy świat ten będzie szczęśliwy? Nie będzie bardziej niż nasz, ale będzie tak inny i odmienny, że nie jesteśmy go w stanie choćby częściowo zrozumieć. To Era Wodnika, zbyt intensywna progresja intelektualna, byśmy nadążyli.

Niebo w czerwcu
Słońce przebywa w Bliźniętach, by 21.06 o godz. 15.25 wejść w Raka rozpoczynając tym samym astronomiczne lato. Merkury do połowy miesiąca porusza się w retrogradacji w Bliźniętach. W znaku tym przebywa także Saturn. W Raku znajduje się Mars, Jowisz i Wenus, by w połowie miesiąca wejść w Lwa. Uran z Neptunem przebywają w Wodniku, zaś Pluton w Strzelcu. Nów Księżyca będzie miał miejsce 10 czerwca w Bliźniętach. Pełnia zaś 24.06 w Koziorożcu.

Świat w czerwcu
Nadal ma miejsce bardzo niebezpieczna huśtawka, która zaczęła się w maju. Po jednej stronie stoi Pluton, po drugiej zaś Saturn, który 10 czerwca połączy się z nowiem Księżyca. Konsekwencje tego układu odczujemy na długie lata. W tych miesiącach narodziło się wiele osób. One to za 20- 30 lat wywierać będą realny wpływ na politykę, gospodarkę i kulturę. Ale nie bezpodstawne były obawy Amerykanów przed atakami terrorystycznymi. Tym razem świat jest mądrzejszy. Nadal jednak grożą nam konflikty wojenne i polityczne. Jeśli społeczność międzynarodowa rozbroi pakistańsko- indyjską bombę, to jest szansa na większy pokój, ale będzie to niezwykle trudne. Konflikt tam od dawna już wisi na włosku. W czerwcu też pojawi się wiele ekonomicznych kryzysów i problemów w wielu miejscach na świecie. Najtrudniejsza będzie okolica nowiu Księżyca- 10 czerwca. Będzie wtedy miało miejsce częściowe zaćmienie Słońca. Ważne wydarzenia czekają nas w związku z religiami i samym Kościołem Katolickim. Być może znów będzie miał miejsce silny kryzys lub konflikt religijno- polityczny. O szybkim dogadaniu się Watykanu z Moskwą raczej zapomnijmy.

Kraj
Rząd Millera gwałtownie potrzebuje sukcesu, ale nadaremnie. Nie będzie żadnego sukcesu, bo nie ma żadnych reform. Polsce potrzebny jest II plan Balcerowicza, którego wszyscy chcą powiesić. Ale już Piłsudski mówił, że w Polsce nie szanuje się mądrych ludzi. Wygrywają szumowiny w stylu Leppera. Populizm jednak wyjdzie Millerowi na złe. Wypuszczony dżin niechętnie wróci do butelki. Będzie straszył i nękał tych, co go wypuścili. Pierwsze sygnały wychodzenia z kryzysu może nadejdą jesienią, po wyborach samorządowych.