Astrologiczne koko Euro spoko

Parafrazując ludową przyśpiewkę – nieformalny hymn ME 2012 – można się zastanowić nad tym, co nas w związku z mistrzostwami czeka. Impreza trwać będzie niemal cały czerwiec, a wydarzenie to ma już swoje reperkusje nie tylko sportowe, ale też polityczne, kulturowe, jak również ekonomiczne. Nie ma jednak wątpliwości. To najważniejsza impreza sportowa w dziejach Polski, swoisty sprawdzian naszych umiejętności organizacyjnych i logistycznych. Najbardziej jednak jest to test naszego poziomu rozwoju, dwudziestolecia transformacji ustrojowej, otwarcia na świat, konfrontacji z naszymi historycznymi przekonaniami, traumami i kompleksami. Jak się zatem zapowiadają ME2012 w Polsce? O tym mówi horoskop ceremonii otwarcia imprezy na 08.06 na godz. 17.40 w Warszawie.

http://www.youtube.com/watch?v=iLvL79yc4Hw

Mistrzostwa Europy w piłce nożnej 2012

Ci wszyscy którzy oczekują naszej kompromitacji, bałaganu i chaosu mocno się zdziwią, że wszystko będzie szło całkiem dobrze. Pamiętając papieskie pielgrzymki, ogromny przepływ ludzi, dużo gorszy, niż obecnie, stan infrastruktury transportowej, ale zarazem jakąś specyficzną energię, która to wszystko spajała, możemy być spokojni o to, jak się sprawy potoczą. Silna obsada VII domu horoskopu ME, zwłaszcza obecny tam Jowisz, trygon Saturna do Słońca dają powody do optymizmu. Ciekawe w tym wszystkim będzie również to, że typowe stereotypy związane z polskim bałaganem (polnische wirstchaft) w tej kwestii zupełnie się nie sprawdzą. Przeciwnie. W horoskopie Euro stosunkowo silnie obsadzony jest żywioł ziemi i powietrza. Ziemia daje porządek, ład, dyscyplinę, sprawną logistykę i konkretność. Powietrze zaś ułatwi komunikację, szybkie przemieszczanie kibiców, dostęp do informacji, pracę mediów, ale też kontakt ze zwykłymi ludźmi, co jak wiemy, było zmorą ME w Grecji i Austrii, gdzie mieszkańcy miast, w których odbywały się rozgrywki, po prostu wyjechali, a kibice zostali sami.

Jednak impreza ta będzie mieć również swoje ciemne strony. Ascendent Skorpiona horoskopu ME każe pamiętać o tym, że to wydarzenie wysokiego ryzyka. Potencjalni terroryści tylko czekają na takie okazje. Polska nie jest wprawdzie atrakcyjnym krajem do przeprowadzenia takiego zamachu, ale wszystkie służby będą na najwyższych obrotach. Czujność ta może okazać się nawet przesadna i niepotrzebna. Zerowa kwadratura Słońca do Marsa w tymże horoskopie ostrzega przed kibolskimi zamieszkami. Nie będą one miały charakteru masowego, nie będą się odbywać na stadionach. Jednak awantury, pijackie burdy i bijatyki mogą nieco popsuć wizerunek imprezy. Neptun na IC tegoż horoskopu niestety utopi imprezę w alkoholu. Pogoda nie będzie szczególnie sprzyjająca. Wprawdzie będzie ciepło, ale liczne burze i ulewy mogą dezorganizować przebieg mistrzostw. Czeka nas również znane dobrze polskie piekiełko. Radosny przebieg imprezy przeplatać będą polityczne zagrywki tych, którzy chcieliby upiec swoją pieczeń. Kwadratura Merkurego do Urana, oraz opozycja do Plutona, to znak, że nawet w tych wesołych dniach wysłuchiwać będziemy liczne komentarze mniej lub bardziej sfrustrowanych polityków.

Jak jednak sprawi się polska reprezentacja? Cudów nie będzie, ale jest szansa na to, że wyjdziemy z grupy. Naszą słabością będzie to, co już od dawna jest zmorą polskiego sportu. Skłonności do ułańskiej fantazji, brak konsekwencji i dyscypliny, wybujały indywidualizm w sportach grupowych, słaba odporność psychiczna i przedwczesne poddawanie się. Dobitnie świadczy o tym horoskop kontaktowy ME z horoskopem chrztu Polski, gdzie Mars (sportowcy) jest w opozycji do Księżyca (emocje, lęki). A zatem nie terroryści, nie angielscy lub rosyjscy kibole, nie słaba infrastruktura i niedokończone autostrady będą naszym największym problemem, ale stan ducha i emocji naszej narodowej drużyny. Pamiętajmy jednak również o tym, że ważne jest także i nasze – kibiców – nastawienie. Jeśli więc chcemy, by nasi piłkarze dobrze zagrali na Mistrzostwach, dopingujmy ich nie tylko z trybun i sprzed telewizora, ale także wysyłajmy im pozytywną energię i siłę, dzięki której pokonają nasze narodowe słabości i braki.

Niebo w czerwcu
Słońce przebywa w Bliźniętach, by 21.06 o godz. 01.08 wejść w znak Raka, rozpoczynając tym samym astronomiczne lato. Z Bliźniąt do Lwa przewędruje Merkury. Wenus zaś poruszać się będzie ruchem wstecznym w Bliźniętach. Mars znajduje się w Pannie. Jowisz po blisko rocznym pobycie w Byku 11.06 wkracza w Bliźnięta. Uran znajduje się w Baranie. Saturn retrograduje w Wadze, Neptun w Rybach, Pluton zaś w Koziorożcu. Pełnia Księżyca w Strzelcu będzie mieć miejsce 04.06. W dniu tym będzie mieć również miejsce częściowe zaćmienie Księżyca. Nów Księżyca będzie mieć miejsce 19.06 w Bliźniętach. 06 czerwca będziemy również obserwować tzw. tranzyt Wenus przez tarczę Słońca. W Polsce będą to godziny poranne.

Świat w czerwcu
Przed nami niezwykle bogaty w ważne astrologiczne wydarzenia miesiąc. Majowo-czerwcowy czas zaćmień otrzyma nowy impuls w postaci częściowego zaćmienia Księżyca na pełni 04 czerwca. Znajdzie się ono w kwadraturze z Neptunem, który akurat tego dnia rozpocznie ruch wsteczny. Należy się zatem liczyć z tym, że w wielu miejscach na świecie, a zatem również w Europie, czekają nas liczne anomalie pogodowe i przyrodnicze kataklizmy. Gwałtowne burze, huragany i powodzie mogą nękać rejony do tej pory stosunkowo spokojne,  zwł. zachodnie i południowe kraje Europy. Ale i w naszej części kontynentu też spokojnie nie będzie, co może nieco skomplikować przebieg Mistrzostw Europy w piłce nożnej. Najgorszy będzie pod tym względem okres między 04 a 20 czerwca, czyli aż do nowiu. Tenże zapowiada się jeszcze bardziej spektakularnie i dramaturgicznie. Mianowicie w tym to czasie pierwszą z serii siedmiu kwadratur utworzą Uran z Plutonem, którą właśnie wzmocni nów tworząc układ w kształcie litery T, czyli tzw. półkrzyż. Kwadratura Uran – Pluton w tychże siedmiu odsłonach trwać będzie aż dwa lata. To niezwykle mocna i ostra w działaniu konfiguracja, której wcześniejsze wersje przyniosły światu wiele zła. Ostatni raz miała miejsce w latach 1933-1934, czyli w czasie, gdy wybrany w demokratycznych wyborach przywódca NSDAP Adolf Hitler rozpoczyna nazistowską nagonkę w postaci ustaw norymberskich sprowadzających Żydów na pozycję podludzi. Po drugiej stronie kontynentu w ZSRR Stalin rozkręca czystkę na łonie WKP, co prowadzi do masowych aresztowań i egzekucji wśród bolszewików. Na Ukrainie zaś działania komunistów doprowadziły do wielkiego głodu, którego ofiary można liczyć w milionach. Jak się to przełoży na współczesność? Niewątpliwie kwadratura ta wzmocni najbardziej mroczne siły i postaci światowej polityki. Niekoniecznie chodzi tu o znanych doskonale satrapów jak Baszar Asad, Mahmud Ahmadineżad, Aleksander Łukaszenka lub autokratów pokroju Putina. Mocarstwowe zapędy Chin, Iranu, podnoszący głowę islamiści w Afryce Płn., nacjonalistyczna polityka Izraela – to wszystko może niebezpiecznie podnieść poziom napięcia na świecie i stać się zarzewiem niezwykle gorących konfliktów i sporów. Ale to także znak, że polityczno-ekonomiczne zawirowania na łonie UE szybko się nie zakończą. Być może najgorętsza faza problemów strefy euro dopiero przed nami. Unia Europejska i strefa euro na pewno w obecnej formie nie przetrwają, a być może nawet całkiem upadną. Zważywszy zatem na intensywność energii w czasie faz Księżyca, nów zapowiada się gorąco i czeka nas zatem druga fala katastrof przyrodniczych i pogodowych – właśnie w okolicach 19.06.

Po rocznym pobycie w Byku, Jowisz wkracza na kolejny rok w Bliźnięta. Przesunie to nieco akcenty mediów, dyskusji i polityki z obszaru twardej finansjery na politykę społeczną, media, procesy migracyjne, negocjacje, światowy handel i porozumienia, czyli wszystko to, co jest w astrologii mundalnej domeną Bliźniąt. Trzeba jednak pamiętać, że w Bliźniętach Jowisz jest na tzw. wygnaniu, czyli w znaku, w którym nie czuje się szczególnie komfortowo, więc należy się liczyć z kolejnymi bańkami spekulacyjnymi, ekonomicznymi wojnami, ostrą rywalizacją o strefy wpływów, w czym przodować będą zwłaszcza Chiny i Rosja.

Jowisz wkraczający na ascendent horoskopu niepodległości Indii obudzi nowego olbrzyma, nowe mocarstwo. I to o czym już wielokrotnie pisałem, to nie Chiny staną się nowym supermocarstwem, które zdominuje globalną rzeczywistość, ale inna, wielka, stara kultura, jaką jest cywilizacja indyjska.

Kraj
Nie samymi mistrzostwami w piłce nożnej będzie Polska żyła. W czerwcu czeka nas druga opozycja Plutona do Marsa w horoskopie chrztu Polski. Okaże się zatem, że nawet ta radosna impreza sportowa nie zatrzyma politycznego szaleństwa, które będzie nadzwyczajnie w tych dniach aktywne. Niestety, mogą nastąpić próby blokowania imprezy przez kolejne sfrustrowane grupy zawodowe tracące przywileje. Miejmy również nadzieję, że pogoda nie sprawi nam w czerwcu jakiejś przykrej niespodzianki. Chyba jednam musimy się z tym liczyć. Dobry czas czeka premiera Donalda Tuska. Trygon Jowisza do urodzeniowego Księżyca pomoże mu poprawić notowania, a bycie politycznym gospodarzem imprezy i uściski dłoni z europejską polityczną śmietanką poprawią ostatnio mocno spadający trend polskiego premiera.

Gospodarka
Politycznie, ekonomicznie i organizacyjne Polska pokaże się od bardzo dobrej strony. Wędrujący Jowisz przez punkt szczęścia pozwoli nam osiągnąć to, czego nie byłyby w stanie uzyskać największe nawet sztaby medialne i PRowskie zasilane olbrzymimi sumami. Reklama, jaką zapewnią nam ME będzie miała swoje wieloletnie pozytywne konsekwencje budując wizerunek kraju otwartego, przyjaznego, wesołego i atrakcyjnego dla turystów. I choć może nie zauważymy natychmiastowego efektu gospodarczego po mistrzostwach, to jednak bilans wykraczający poza bieżące rozliczenia, okaże się nadzwyczaj pozytywny. Oddawane z opóźnieniem w kolejnych miesiącach odcinki autostrad – to konsekwencja przykrej obecności tranzytującego Saturna na IC horoskopu ogłoszenia ME2012. A opóźnienia i blokady to jego specjalność. Niestety złoty nadal jest pod wpływem kilku nieprzyjemnych układów. Zawirowania na naszej walucie trwać będą jeszcze do końca przyszłego roku. Jednak w czerwcu sytuacja się nieco uspokoi i złoty trochę odrobi straty z ostatnich dwóch miesięcy. Dużo lepiej, niż ostatnio, zapowiada się sytuacja na warszawskiej giełdzie. Jowisz w koniunkcji do Wenus horoskopu GPW to zapowiedź wzrostowej korekty po kilkunastu tygodniach mocnych zjazdów.